|
Sex tourists in Thailand | DW Documentary
|
| M55 |
Skrevet d. 25-12-2025 16:08
|

Bruger
Antal indlæg: 1930
Tilmeldt: 23.10.09
Status:
Offline
|
REALLY SHOCKING SCENES OF PATTAYA. Thailand Before Happy New Year 2026
|
|
|
|
|
| thai |
Skrevet d. 04-01-2026 15:55
|

Bruger
Antal indlæg: 3624
Tilmeldt: 03.07.09
Status:
Offline
|
Watch the incredible New Year's Eve 2026 drone light show in Pattaya, Thailand! .
|
|
|
|
|
| M55 |
Skrevet d. 09-01-2026 16:19
|

Bruger
Antal indlæg: 1930
Tilmeldt: 23.10.09
Status:
Offline
|
SHOCKING STREET SCENES FROM PATTAYA. Thailand, January 2026
|
|
|
|
|
| skipper |
Skrevet d. 09-01-2026 22:11
|

Bruger
Antal indlæg: 3910
Tilmeldt: 08.05.09
Status:
Online
|
Der er ikke noget forslaw i det køwekusse
Anarki eller Kaos. |
|
|
|
|
| skipper |
Skrevet d. 10-01-2026 15:34
|

Bruger
Antal indlæg: 3910
Tilmeldt: 08.05.09
Status:
Online
|
Det jeg mener er at hvorfor sidde og savle over en video med en flok ludere der kun vil bolle med dig, hvis de får penge for det?
Anarki eller Kaos. |
|
|
|
|
| thai |
Skrevet d. 15-01-2026 14:47
|

Bruger
Antal indlæg: 3624
Tilmeldt: 03.07.09
Status:
Offline
|
skipper skrev:
Det jeg mener er at hvorfor sidde og savle over en video med en flok ludere der kun vil bolle med dig, hvis de får penge for det?
Ok Skipper nu til noget helt andet
Tomorrowland lancerer asiatisk udgave i Pattaya i 2026
Den internationale musikfestival Tomorrowland udvider nu officielt til Asien. Festivalorganisationen har bekræftet, at Tomorrowland Thailand afholdes fra 11. til 13. december 2026 i Pattaya, hvor Wisdom Valley danner ramme om den første fuldskala-udgave på det asiatiske kontinent
Tomorrowland har gennem flere år været blandt verdens største elektroniske musikbegivenheder, og Thailand er valgt som værtsland efter længere tids forberedelser og dialog med nationale myndigheder og turismeorganisationer.
Wisdom Valley bliver nyt festivalområde
Festivalen placeres i Wisdom Valley i Bang Lamung-distriktet, Chonburi-provinsen – et område på over 227 hektar med åbne landskaber, natur og bjergrige omgivelser. Arrangørerne forventer et dagligt publikum på over 50.000 gæster fordelt over tre dage.
Tomorrowland Thailand vil byde på seks scener, herunder den karakteristiske Mainstage samt de velkendte CORE- og FREEDOM-scener, som dermed får deres asiatiske debut. Derudover introduceres nye scenedesigns udviklet specifikt til festivalen i Thailand.
Samarbejde med thailandske myndigheder
Afviklingen sker i samarbejde med den thailandske regering og Tourism Authority of Thailand (TAT), som ser festivalen som en mulighed for at styrke landets position inden for oplevelsesbaseret turisme og internationale kulturarrangementer.
Ifølge arrangørerne forventes festivalen at få betydelig betydning for både turisme, hotelbranchen og de kreative industrier i regionen.
Billetter og ophold Der bliver ikke etableret DreamVille-campingområde i forbindelse med Tomorrowland Thailand. I stedet lanceres
hotelpakker med transport, som bliver sat til salg 28. februar 2026.
Det efterfølgende globale billetsalg åbner 7. marts 2026.
Første skridt mod et langsigtet asiatisk engagement
Tomorrowland Thailand markerer begyndelsen på et nyt kapitel for festivalen i Asien. Med erfaring fra Europa og Sydamerika ønsker arrangørerne at etablere et varigt fodfæste i regionen – med Thailand som udgangspunkt.
Festivalen afholdes 11.–13. december 2026 i Pattaya.
Læs nærmere her:
»Tomorrowland sets its landmark in Thailand (Amazing Thailand, TAT)
»Tomorrowland Thailand |
|
|
|
|
| M55 |
Skrevet d. 16-01-2026 13:38
|

Bruger
Antal indlæg: 1930
Tilmeldt: 23.10.09
Status:
Offline
|
Til Skipper 
Welcome to another Thailand story.
Todays story is different from the common "Fall in love in Thailand and lose everything" story.
This one is actually a success story for a change. Guy goes to Thailand meets a Thai girlfriend who later becomes much more than a girlfriend
|
|
|
|
|
| skipper |
Skrevet d. 16-01-2026 15:40
|

Bruger
Antal indlæg: 3910
Tilmeldt: 08.05.09
Status:
Online
|
[b]Jamen hov, jeg har da også mødt kærligheden i Thailand, og har mangfoldig gjort mig med både børn og børnebørn, så den bider ikke på mig
Det der irriterer mig derude er al det svindel de holder på med, det hænger mig ud af halsen, at blive snydt som en anden idiot, bare for at jeg er farang og ser lidt godt ud
Som dengang en dulle fik mit telefonnummer og en uge senere ringede til mig og tårevædet fortalte mig om sin trafikulykke og den store regning til hospitalet, som hun gerne ville betale, med mine penge selvfølgelig.
Nul putte
Anarki eller Kaos. |
|
|
|